بررسی در حوزه رباتیک، با استفاده از تکنولوژی نوآورانه ی ساخت افزودنی

کاربرد چاپ فلزی 3D: طراحی قفل ها و کلیدها با امنیت بسیار بالا
10 اسفند 1396
تکنولوژی ساخت افزایشی در تولید کفش
10 اسفند 1396

Photo Courtesy of eos.info

بررسی در حوزه رباتیک، با استفاده از تکنولوژی ساخت افزودنی

تجهیزات هندلینگ خودکار و سیستم های رباتیک اغلب قلب تولید را در صنعت تشکیل می دهند. سیستم های گیرنده همواره باید به طور ویژه برای محصول طراحی شوند.هرچقدر واریانس محصولات بیشتر باشد، بیشتر به تنظیم سیستم های گیرنده برای تطابق بیشتر با واریانس ایجاد شده، احتیاج است. علاوه بر این، بهره وری یک ماشین تولید اغلب به طور مستقیم با قابلیت شتاب سیستم گیرنده متناسب است. بدین ترتیب گیرنده های سبک وزن نقش مهمی را در برنامه های کاربردی سیستم های گیرنده و رباتیک ایفا میکنند.

تکنولوژی نوآورانه ی تولید افزودنی، مزایای اصلی را در رابطه با طراحی و ساخت سیستم های گیرنده ارائه می دهد: استفاده هدفمند از مواد به این معنی است که حتی ساختارهای پیچیده نیز میتوانند به صورت یک ابزار پایدار و سبک وزن تولید شوند. در حقیقت کاهش وزن اجزای متحرک تاثیر مستقیم بر میزان شتاب سیستم و در نتیجه افزایش بهره وری دارد. تکنولوژی AM این امکان را فراهم میکند که با استفاده از طراحی های ویژه، سرعت سیستم های گیرنده را تغییر دهیم.

یکی از نقاط قوت تکنولوژی لیزر پودر این است که، امکان تولید قطعه به صورت یکپارچه فراهم میشود. لولا ها و مفاصل، مکانیزم های چنگک های گیرنده، کانال های هوا، پایه برای سنسورها و سایر توابع همگی می توانند در طول تولید به طور همزمان ساخته شوند. این امر موجب حذف شدن گام های اضافی جهت مونتاژ اجزا میشود و بنابراین به بازدهی بیشتر کمک میکند.

 

“استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع است”

دیدگاه ها بسته شده است