تکنولوژی ساخت افزایشی در تولید کفش

بررسی در حوزه رباتیک، با استفاده از تکنولوژی نوآورانه ی ساخت افزودنی
13 اسفند 1396
تکنولوژی ساخت افزایشی در صنعت ورزش
13 اسفند 1396

Photo Courtesy of eos.info

تکنولوژی ساخت افزایشی در تولید کفش

ساخت افزایشی (AM)  کفش ها؟ یک طراح کفش بریتانیایی نشان داد که ایجاد یک ترکیب غیر معمول در طراحی کفش ها در حقیقت میتواند موثر باشد. او با استفاده از تکنولوژی نوآورانه AM یک روش مفهومی در طراحی کفش ها بنا نهاد. این طراح با الهام از طبیعت در طراحی کفش های خود توانست به کمک تکنولوژی ساخت سریع و استفاده از فلز تیتانیوم، کفش هایی با پاشنه های بلند را به یک محصول واقعی تبدیل کند. به گفته ی این طراح “روش ساخت افزودنی در طراحی کفش به او آزادی عمل می دهد”.

ساختار پاشنه های غیرمعمول و پیچیده در حقیقت نیازمند یک متریال مناسب همانند تیتانیوم می باشد. در همین راستا، یکی دیگر از طراحان کفش این تکنولوژی جدید را در طراحی های سنتی خود به کار گرفت. این طراح نیز با استفاده از این روش کفش های مردانه ای را طراحی و تولید میکند که الهام گرفته از یک حمله ی ویروسی است .

یکی از بزرگترین مزیت های این تکنولوژی در ساخت کفش، عدم محدودیت در طراحی های پیچیده است. به همین ترتیب هندسه های پیچیده میتوانند به سرعت تولید شوند. همچنین از آنجایی که طرح های ساخته شده نیاز به دستکری و تغییر خاصی ندارند و تولید آن ها نیز نیازمند ابزارهای خاص نمی باشد، این طراحان میتوانند به راحتی طرح های خود را تکرار کرده و نمونه های کاملا مشابه را به سادگی تولید کنند.

 

“استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع است”

دیدگاه ها بسته شده است