جایگاه پرینتر سه بعدی در خلق زیبایی ها

پرینت سه بعدی در تولید محصولات پزشکی
18 دی 1396
ساخت افزایشی در صنعت ساعت سازی
23 دی 1396

Photo Courtesy of ZMorph

چگونه پرینتر سه بعدی می­ تواند مفید و کاربردی باشد؟

برای یک ساعت ­ساز مزیت اصلی استفاده از تکنولوژی پرینتر سه بعدی صرفا داشتن آزادی عمل بیشتر است. در واقع، این فرآیند تولید، در طول خلق یک ایده و همچنین در مرحله ی تولید آن آزادی عمل زیادی را به ­همراه دارد. اگر این روش می ­تواند برای تولید سریع نمونه­ های اولیه کاربردی باشد، پس قطعا راه­ حل مناسبی نیز برای تولید محسوب می­ شود.

پرینت سه بعدی، تکنولوژی است که امکان خلق قطعات پیچیده و دقیق را فراهم می­ کند. تکنولوژی ساخت افزایشی امکان ایجاد موارد بسیار مختلف و متفاوت و حتی بعضی مکانیزم­ های بسیار پیچیده را فراهم می­ کند. برای مثال پرینت سه بعدی در ساخت مجسمه­ های فضای آزاد، هواپیماهای بدون سرنشین، پرینت ابزار و وسایل پزشکی برای کمک به تداوم زندگی  و موارد مشابه دیگر به­ کار می ­رود. در مجسمه ­سازی ما هر روز شاهد امکانات جدیدی هستیم که توسط این تکنولوژی در حال پیشرفت معرفی می­ شود. بعضی از پروژه­ ها همچنان با مشکل ساخت مواجه هستند، به ­طور مثال ساخت یک ساعت به­ صورت کامل به روش ساخت افزودنی همچنان پیچیده و دشوار است. با این حال این بدین معنا نیست که به­ طور کامل این کار غیرممکن باشد.

پرینتر سه بعدی آزادی عمل بیشتری را در زمینه­ ی طراحی فراهم می ­کند که به موجب آن امکان ساخت شکل ­های متنوع بوجود می­ آید و طراحان به حقیقت می توانند هر آنچه را که می­ خواهند طراحی کنند.

بنابراین استفاده­ ی بیشتر و بیشتر از این تکنولوژی در صنعت مد و یا خلق جواهرآلات خیلی خطرآفرین نمی­ باشد و طرح­های موثر و گیرا می­ توانند تنها در یک مرحله ایجاد شوند.

 

“استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع است”

دیدگاه ها بسته شده است