مزیت های تولید افزودنی

فرآیند چاپ سه بعدی فلز: ساخت صندلی های هواپیما
2 اسفند 1396
کاربرد چاپ فلزی 3D: طراحی قفل ها و کلیدها با امنیت بسیار بالا
8 اسفند 1396

Photo Courtesy of energy.gov

مزیت های تولید افزودنی

ساخت افزایشی (تولید افزودنی) وساخت سنتی هرکدام با مشکلات زیادی همراه هستند اما هر فرآیند میتواند نقش مهمی در استقرار قابلیت های تولیدی خود داشته باشد. روش AM در حقیقت دارای پتانسیل های فراوانی از جمله سرعت بخشیدن به فرآِیند تولید، فشرده سازی زنجیره تامین، کاهش میزان مواد مصرفی و انرژی، و کاهش ضایعات می باشد. در زیر برخی از مزایای این تکنولوژی به اختصار آورده شده است:

کاهش میزان مصرف مواد اولیه: روش AM درحقیقت با حذف مراحل تولید به طور قابل ملاحظه ای موجب کاهش مواد مصرفی میشود و همچنین امکان استفاده مجدد از محصولات جانبی و تولید محصولات سبک تر را نیز فراهم میکند.

کاهش ضایعات: در اینجا قطعات به صورت لایه لایه شکل میگیرند به جای اینکه همچون روش های سنتی مانند ماشینکاری از یک حجم بزرگتر ساخته شود. بدین ترتیب هزینه ها را تا 90% کاهش میدهد.

کاهش زمان تحویل: قطعات را میتوان به سرعت توسط فن آوری های دیجیتال 3D تولید کرد و این امر، نیاز به استفاده از ابزارالات گران قیمت و یا ساخت نمونه اولیه را در بیشتر موارد از بین میبرد.

کاهش وزن: با از حذف ابزار و ایجاد اشکال پیچیده، روش AM قادر به طراحی قطعات پیچیده ای است که توسط سایر روش های سنتی نیز قابل ساخت هستند اما با مصرف به مراتب کمتر مواد اولیه.

 

“استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع است”

.

دیدگاه ها بسته شده است