میزان بازار مصرف فلزات در چاپ سه بعدی فلزات

ساخت افزودنی فلز در صنعت اتومبیل سازی
8 بهمن 1396
فرآیند تولید افزودنی و کاهش ضایعات در قطعات تیتانیومی
15 بهمن 1396

Photo Courtesy of grandviewresearch

بینش محصول

تیتانیوم بزرگترین سهم را در بازار چاپ سه بعدی فلزات به خود اختصاص داده است و انتظار میرود که در آینده نیز به همین منوال پیش رود. استفاده از تیتانیوم در صنعت هوافضا به منظور چاپ سه بعدی تجهیزات بسیار پرکاربرد می باشد که همین امر باعث افزایش محبوبیت این فلز شده است. همچنین ویژگی های این فلز از جمله وزن، استحکام، مقاومت در برابر خوردگی که از جمله الزامات صنعت می باشند موجب بالابردن تاثیرات مثبت استفاده از تیتانیوم در صنعت شده است.

همچنین به نظر میرسد منافع جدید در صنعت سلامت و بهداشت در زمینه تولید ایمپلنت های تیانیومی به رشد بازار کمک میکند. شرکت هایی از جمله Novax DMA  و CEIT Biomedical Engineering در زمینه ی تولید ایملنت های تیانیومی به منظور رفع نواقص مادرزادی و یا ایجاد شده در اثر حادثه در قسمت هایی از قبیل جمجمه، استخوان ها، مهره ها و … پرداخته اند.

فولاد به عنوان ارزانترین فلز در چاپ سه بعدی به شمار میرود. همچنین میتواند در ترکیب با سایر فلزات از قبیل برنز نیز به کار رود. به دلیل هزینه های کم و دسترسی آسان محصول  احتمال دارد که مصرف آن در چاپ محصولات بزرگ از جمله ماشین آلات، قاب ماشین و تجهیزات حمل و نقل در سال های آینده افزایش یابد.

انتظار می رود که نیکل در سال های 2016 تا 2025 به نرخ رشد درآمد سالانه بالاتر از 30% دست یابد. این ماده به طور گسترده در بخش هوافضا و صنایع دفاعی به کار میرود. استحکام بالای فلز امکان چاپ قطعات نازک اما مستحکم را وزن سبک تر فراهم می آورد.

 

“استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع است”

دیدگاه ها بسته شده است