چاپ سه بعدی در تولید خودروهای با تکنولوژی بالا

فرآیند تولید افزودنی و کاهش ضایعات در قطعات تیتانیومی
15 بهمن 1396
سه تکنولوژی پرینت سه بعدی فلز مبتنی بر بستر پودر
22 بهمن 1396

Photo Courtesy of Pixabay

همانند بخش هوافضا نمونه اولیه سریع از نظر تاریخی رایج ترین تکنولوژی چاپ سه بعدی در بخش خودرو بوده است. به کارگیری گسترده از فلز در روش ساخت افزودنی هنوز به طور گسترده در صنعت خودرو رخ نداده است چراکه این بخش بسیار بیشتر از بخش هوافضا به تولید انبوه متکی است و این امر موجب شده استفاده از روش های سنتی ارزان تر تمام شود.

به دلیل این محدودیت، استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی فلز در صنعت اتومبیل سازی تنها به تولیدکنندگان خودروهای بسیار پیشرفته و به منظور ساخت بعضی قطعات پیشرفته از Alumide محدود شده است. اما گام های مشخصی در جهت به کارگیری روش AM در خط تولید برداشته شده است. برای مثال، سیستم های Vader بر پایه فرآیند پرینت از یک بستر فلز مایع می باشد که تولیدکنندگان را قادر می سازد تا سرعت چاپ بالاتری را نسبت به روش های مرسوم ساخت فراهم کنند.

دانشگاه Buffalo بر روی سیستم های Vader کار میکند که گزارش داده اند که برای یک سازنده خودروی MK1 از این روش بهره برده اند.

اگرچه تولید انبوه از طریق چاپ سه بعدی فلز تنها در مراحل اولیه پتانسیل حضور در صنعت خودرو را دارد اما در حال حاضر حضور این تکنولوژی موجب ارتقا کلی این صنعت شده است.

“استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع است”

دیدگاه ها بسته شده است