کاربرد چاپ فلزی 3D: ایجاد سمعک های شخصی سازی شده

برنامه های متنوع چاپ سه بعدی فلز
25 بهمن 1396
فرآیند چاپ سه بعدی فلز: ساخت صندلی های هواپیما
2 اسفند 1396

Photo Courtesy of sculpteo.com

کاربرد چاپ فلزی 3D: ایجاد سمعک های شخصی سازی شده

چاپ فلزی 3D  یک تکنولوژی امیدبخش است که فرصت­های زیادی را برای بسیاری صنایع فراهم می کند. با استفاده از این تکنیک تولید، امکان ساخت قطعات چاپ شده سه بعدی با خواص مکانیکی عالی به طور کامل فراهم می شود. در یک تحقیقی که در سال 2017 بر روی پرینت سه بعدی انجام شد، فلزات به عنوان سومین ماده ی مورد استفاده در این تکنولوژی مورد بررسی قرار گرفتند. یکی از کاربردهای قابل توجه این تکنولوژی در ساخت سمعک های شخصی سازی شده است.

Sonova یک شرکت سوئیسی با استفاده از اکریلیک از تکنولوژی چاپ 3D برای ایجاد سمعک های سفارشی استفاده کرد. آنها در ابتدا با استفاده از سیلیکون به صورت دستی از کانال گوش بیمار یک مدل سیلیکونی تهیه کردند و سپس مدل به صورت 3D اسکن شده و به یک مدل سه بعدی تبدیل شد.

آنها اخیرا موفق شدند که دستگاه Virto B-Titanium را با استفاده از این تکنولوژی تولید کنند که بسیار بهتر در گوش بیمار فیکس میشود و همچنین مقاومت بالاتری نیز دارد. در واقع سمعک های ساخته شده با این مواد حدود 15 برابر قوی تر از اکریلیک می باشند. علاوه بر این، این دستگاه از نظر ابعادی نیز  26% کوچکتر از میانگین محصولات حال حاضر در بازار است (تقریبا به اندازه یک بند انگشت)، اما از لحاظ کیفیت با همان میزان کیفیت سایر سمعک ها عمل میکند.

دیدگاه ها بسته شده است