سوالات متداول


برای سوالات بیشتر با ما در تماس باشید

info@metal3d.ir

1امکان ساخت قطعه با پودرهای مختلف وجود دارد؟
در یک بازه زمانی، تنها امکان سفارش ساخت با یک پودر مشخص امکان پذیر است که در صفحه اصلی سایت مشخص شده است. با توجه به تعداد سفارشات دریافتی از صنایع مختلف، شرکت نسبت به تعویض پودر اقدام می کند.
2روش ساخت قطعات چیست؟
قطعات به روش Additive Manufacturing و یا ساخت افزودنی که با نام پرینتر سه بعدی نیز شناخته می شود، مستقیماً از پودر فلز ساخته می شوند. لایه ای از پودر بر روی سینی نشانده شده و لیرز پودر را در محدوده مورد نظر ذوب می کند. این فرایند لایه به لایه تکرار می شود تا قطعه نهایی ساخته شود.
3قیمت دهی بر چه اساس می باشد؟
نحوه قیمت دهی در روش پرینت سه بعدی فلزات به فاکتورهای مختلفی مانند حجم، ارتفاع و پیچیدگی هندسه قطعه بستگی دارد. این عوامل در میزان پودر مصرفی و ساعت کار دستگاه که دو فاکتور عمده در قیمت دهی می باشند تاثیر گذارند. علاوه بر این سفارش تعداد انبوه بر کاهش قیمت تاثیر دارد.
4مدت زمان تحویل سفارش چقدر می باشد؟
با توجه به اندازه قطعه و تعداد سفارش، مدت زمان تحویل بین یک تا دو هفته کاری می باشد.
5کیفیت نهایی سطح قطعات به چه صورت است؟
شرکت قطعات ساخته شده به روش ساخت افزودنی را صرفاً پرداخت ابتدایی می کند. این پرداخت سطح برای برخی از صنایع مطلوب و برای برخی دیگر از صنایع ناکافی می باشد. لذا بهتر است سفارش دهنده با مراجعه به عکس نمونه کارها از کیفیت سطحی که شرکت تحویل می دهد آگاهی لازم را کسب کند.